niedziela, 28 lutego 2016

Debiut

"NIE TRZEBA WYGRAĆ, ŻEBY ODNIEŚĆ ZWYCIĘSTWO"


.. czego przykładem jest nasz debiut w klasie 0 na treningowych zawodach obedience w Poznaniu!

Już nie raz i nie dwa pisałam jakiego to mam zajebistego psa i ile się zmieniło przez ostatnie lata. A więc.. MAM ZAJEBISTEGO PSA I NIE JESTEM W STANIE OPISAĆ ILE SIĘ ZMIENIŁO! <3
Organizacja zawodów super dzięki całemu zespołowi z OBIFUNu, hala idealna na debiut :)


Lokata 20/21 :D Było.. śmiesznie! :D Dino
zmęczył się prawie 3 godzinnym klatkowaniem (nad którym ciągle pracujemy) i na ringu po prostu padł. Osoby z którymi rozmawiałam o starcie wiedzą, że nie spodziewałam się generalnie niczego, prosiłam tylko o ładne przywołanie i nie pożarcie nikogo przy socjalizacji... No i dostałam ładne przywołanie i ładną socjale mimo że spaniel podniósł z miejsca dupeczkę! Zła jestem przede wszystkim na siebie. Prawdę mówiąc cierpię na ogromną tremę przed każdym wyjście przed ludzi. Stres dosłownie mnie zjadł. Socjalizacji w ogóle nie pamiętam XD chyba powiedziałam że mam na imię Karolina a Dino to Dino. Nakręciłam coś przy zostawaniu, pies w ogóle nie miał w planach leżeć tak dłużej niż parę sekund - do porządnego przepracowania w różnych miejscach. Przy aporcie (mimo że na treningach jest cacy).. w zasadzie to ja nie wiem co się stało :D Din potraktował zabawkę jako hmm pachołek albo target :D może po prostu napiszę komentarze sędziego do ocen + moje własne uwagi :) 
 • SOCJALIZACJA - zmiana pozycji -9- 
 • ZOSTAWANIE - wyjście z pozycji -0- czeka nas masa roboty, myślę, że za mało zostawania robiliśmy w obcych miejscach .
 • CHODZENIE NA SMYCZY - zostawanie z tyłu, dodatkowe komendy, błąd na zwrocie, nagradzanie w trakcie -5,5- chodzenie przy nodze nigdy nie było takie jakbym chciała w dodatku pies był zgaszony ale cóż dalej będziemy urozmaicać.
 • CHODZENIE BEZ SMYCZY - pomoc, błąd na zwrocie, krzywy ślad -6- 
 • PRZYWOŁANIE - dodatkowa komenda -9,5- nie miałam pojęcia, że mogę wydać tylko jedną komendę.
 • PRZESZKODA - modyfikacja(obniżenie przeszkody), powtórzenie ćwiczenia.-6,5- Dino nie miał do czynienie z taką przeszkodą nigdy (hopka nakryta kocem).
 • APORT -0- na treningach już na prawdę było ładnie. No nic robimy częściej i w obcych miejscach.
 • ZMIANA POZYCJI -10- <3
 • WRAŻENIE OGÓLNE -9- :)
Jestem zachwycona przywołaniem, zmianą pozycji i socjalą. Totalnie poległy dwa ćwiczenia, które nie raz przepracowaliśmy.
Jestem mega dumna, z 10-cio latka, że mimo wszystko "działał" i na tym co dobrze znał - STARAŁ SIĘ. Do domu wróciliśmy z uśmiechem na twarzy torbą smaczków z fish4dogs i Pokusą Premium Plus zarezerwowaną dla najstarszego pieska zawodów, czyli Dina :)10 komentarzy:

 1. gratuluję debiutu :D Tak jak napisałaś nie trzeba wygrać by być zwycięzcą, zwycięzcami jesteście przede wszystkim dla siebie, Ty dlatego, że dzielnie walczyłaś ze stresem, a Dino, dlatego , że się starał i próbował sprostać zadaniom. Gratuluję raz jeszcze i trzymam kciuki za to by Dino jeszcze nie raz pokazał na co go stać. W rudości siła! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy bardzo! Rudości dały radkę - można umierać :D

   Usuń
 2. Jestem z Was strasznie dumna, bo pokazujecie że warto walczyć o marzenia a 10 letni Dino też może! Gratulacje :)
  My nie jesteśmy gotowi na takie wydarzenie jak w Poznaniu, dlatego debiutujemy w Zgierzu ale za rok postaram się tam pojawić :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Każdy może, ja się bardzo cieszę że moje cudo może aktywnie spędzać dziadziusiowe lata :) Z psa rzucającego się na nogi każdego przechodnia jak widać można zrobić ciapę zaliczającą socjale na 9! :D Miło czytać takie komentarze :)

   Usuń
 3. Wiadomo, że jeszcze zgarniecie podium! Co to dla was! Karola, brawo, super, że udało się to co chciałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podium to my już zdobyliśmy, takie życiowe podium <3

   Usuń
 4. Jak to ostatnio usłyszałam, nie ocena się liczy ale żeby zejść z ringu zadowolonym, i żeby nasz pies miał w głowie: w sumie fajny trening Pańcia :). Też liczę na to że będę usatysfakcjonowana naszym debiutem. A ocena... na nią składa się wiele rzeczy, zależnych i niezależnych ode mnie, staram się nie przejmować naszym przewidywanym wynikiem ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc jestem zdziwiona, że toller zabrał nam 21 miejsce, bo na nie liczyłam XD Staruszek jest bardzo zadowolony z nagrody za najstarszego pieska i chyba podobała mu się wycieczka pociągami do dużego miasta. :D

   Usuń