poniedziałek, 24 lipca 2017

Maxi/Guard® Oral Cleansing Wipes oraz OralZn

Dbanie o zęby to podstawa. Tego uczyli nas już w przedszkolu, a rodzice utrwalali w domu. Szczotkujemy nasze zęby 3 razy dziennie, nitkujemy i chodzimy do dentysty kiedy jest taka konieczność. Chcemy mieć białe, zdrowe zęby, piękny uśmiech i świeży oddech. Nasze zwierzęta podobnie jak my mają zęby mleczne i stałe, a te drugie zostają z nimi do końca ich życia. Czemu więc tak często zapominamy o tym że o zęby naszych podopiecznych też trzeba dbać?
Stan zębów Dina, kwalifikuje się do zabiegu ściągania kamienia nazębnego jednak z obawy o jego serce nie zdecydujemy się na niego. Próbujemy różnymi środkami, szczotkujemy zęby, próbowaliśmy pastylek i płynów do wody. Jeszcze nigdy nie mieliśmy natomiast do czynienia z wacikami i żelem także bardzo chętnie zgłosiliśmy się do testów tych właśnie preparatów od firmy Vetfood! :)


Waciki są bardzo cieniutkie, wilgotne, nie mają wyraźnego zapachu ani smaku (owszem - musiałam spróbować :D ). Użycie obu preparatów jest banalnie proste. Nie musimy niczego nakładać ani niczym nasączać wacików. Wyciągany wacik z pudełeczka, łapiemy tak by było nam wygodnie i przecieramy zęby naszego pupila. Wacik po spotkaniu z zębami Dina odbarwił się na żółtawo brązowy kolor w miejscach którymi najwięcej pocierałam zęby. Ze względu na to że kamień na zębach dziadka jest na prawdę spory, byłam przekonana że nie będzie widać zbyt dużej różnicy więc równocześnie używała ich Dynia i Malinka - dalmatynka koleżanki cierpiąca na przełyk olbrzymi - dość często wymiotuje (a dobrze wiemy jak kwasy żołądkowe wpływają na zęby) co ułatwia zbieranie się kamienia na zębach.
PRZED - PO

Efekt po 3 tygodniach stosowania preparatu jest u niej widoczny gołym okiem. Dyniowe ząbki są natomiast tak samo bialutkie jak przed używaniem wacików :)

U Dina dodatkowo stosowałam OralZn. Żel można stosować jako pastę lub polewać nim zęby - powinien sam się rozprowadzić. U Dina świetnie poradził sobie z brzydkim zapachem z paszczy! Brzydki odór z jego pyska znacznie stracił na sile za co wielkie WOW :) Żel mu smakuje, nie broni się przed wlewaniem mu do do pyska. Również jest bezzapachowy.
Na fanpage`u producenta znajdziecie filmik (KLIK) instruktażowy, jak należy używać powyższych preparatów :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz